Kobieta , 25 lat Dzień dobry, uprzejmie proszę o interpretację zdjęcia: http://pics.tinypic.pl/i/00858/5hs9mnvd04ox.jpg 2 miesiące temu bolała mnie buzia raz po prawej,a raz po lewej stronie. Płukałam Dentoseptem i przeszło. Po miesiącu znowu to samo, nadal płukałam i brałam Ibuprom zatoki. Niedawno wystąpiła gorączka 39,3st.- nie mogłam ruszać głową na prawo i lewo. Lekarz POZ przepisał antybiotyk. Postanowiłam też skonsultować się z dentystą i laryngologiem. Dopiero w lutym mam wizytę więc prosiłabym o poradę.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry,
pantomogram nie wykazuje zmian, które mogłyby być odpowiedzialne za tego typu objawy. Źródła bólu i wysokiej gorączki szukałabym gdzie indziej. Bez badania klinicznego czyli bez obejrzenia Pani jamy ustnej nie można nic powiedzieć. Musi Pani jednak skonsultować się z lekarzem.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.
  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: