Interpretacje antybiogramu

Proszę o pomoc w interpretacji antybiogramu (nazwa antybiotyku W, MIC/BP <=cyfra): Gentamicin <=1; Piperacillin <=4; Piperacillin/Tazpbactam <=4/4; Ciprofloxacin <=0,13; Levofloxacin <=0,5. Który z antybiotyków będzie działał najlepiej, który najgorzej? Co oznacza też symbol <= cyfra/cyfra?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wydaje się na podstawie tego antybiogramu że Ciprofloxacina będzie najbardziej skuteczny. Wartość MIC/BP jest miara skuteczności antybiotyku i czym niższa tym antybiotyk bardziej skuteczny. Pozdrawiam.