Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretację opisu RTG kręgosłupa u 24-latki

Witam proszę o interpretację opisu RTG - mam 24 lata. RTG kręgosłupa Th - nieznaczna rotacja kręgów Th w dolnym segmencie kręgosłupa piersiowego - dyskretna skolioza dolnego segmentu kręgosłupa piersiowego - wysokość trzonów i tarcz międzykręgowych w normie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze krawędzi trzonów Th - poza tym prawidłowa struktura objętych badaniem kości. Co konkretnie mi dolega oraz w jaki sposób to powinno się ewentualnie leczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Agnieszka
24 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Wynik zdjęcia RTG wskazuje na to, że ma Pani rotoskoliozę w dolnym odcinku kręgosłupa piersiowego, czyli jest to boczne skrzywienie kręgosłupa z rotacją kręgów w osi. Stopień zaawansowania choroby jest niewielki i najczęściej nie daje dolegliwości (w takim stopniu zaawansowania rotoskoliozy nie leczy się operacyjnie).W badaniu ponadto stwierdzono u Pani delikatne zmiany zwyrodnieniowe trzonów kregów piersiowych co może objawiać się dolegliwościami bólowymi tego odcinka kręgosłupa. Zalecam wizytę w Poradni Rehabilitacyjnej (być może konieczne będą zabiegi lub ćwiczenia które skoryguja Pani wadę postawy).

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy