Kobieta , 57 lat Witam, proszę o interpretację wyników gastroskopii: Przełyk wpust prawidłowy. Żołądek podatny na insuflację. W jeziorku treść wodojasna. Śluzówka dna i trzonu prawidłowa. W antrum przy odźwierniku 2 przerośnięte fałdy z nadżerkami kompletnymi pobrano 3 wycinki do badania HIST-PAT. Odźwiernik drożny. Opuszka XII-cy bliznowato zdeformowana po wygojonym wrzodzie. Część pozaopuszkowa prawidłowa. Rozpoznanie: Zapalenie antrum z nadżerkami kompletnymi. Bliznowata deformacja opuszki XII-cy.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • Panendoskopia górnego odcinka przewodu pokarmowego – Panendoskopia górnego odcinka przewodu pokarmowego nazywana jest inaczej wziernikowaniem górnego odcinka przewodu pokarmowego. Potocznie nazywana jest gastroskopią. Polega na wprowadzeniu przez usta wziernika - fiberoskopu i obejrzeniu całego górnego odcinka przewodu pokarmowego lub tylko jego części.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: