Interpretacje wyników MRI kręgosłupa lędźwiowego

Proszę o interpretacje wyników MRI kręgosłupa piersiowego, jak również jak można się leczyć. Na poziomie Th5/TH6 pośrodkowa wypuklina (protuzja) krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy z modelowaniem rdzenie piersiowego. Drobne guzki Schmorla płytek granicznych trzonów kręgów piersiowych. Niewielkie osteofity przednich krawędzi trzonów kręgów piersiowych. Zmiany e=wczesne zwyrodnieniowe w stawach głów żeber oraz międzyjednostkowych. Dyskopatia L4/L5 L5/S1 bulding disc L3/L4 Dziękuję

Witam. Opisane zmiany są wynikiem zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych w szyjnym odcinku kręgosłupa. Protruzja czyli uwypuklenie krążka międzykręgowego powoduje ucisk na rdzeń kręgowe co może dawać silne dolegliwości bólowe. Leczenie obejmuje zarówno rehabilitację - w tak zaawansowanych stadiach jest jednak mało skuteczna, jak i leczenie operacyjne.