Interpretacje wyników USG wątroby i dróg żółciowym

Witam. Proszę o interpretacje wyników. USG-Wątroba o podwyższonej echogeniczności, powiększona, prawy płat wystaje na ok. 3 palce spod łuku żebrowego, w s.6 torbiel ok. 9 mm. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy zawiera miernie liczne złogi do 6 mm, cienkościenny.Trzustka, śledziona w normie. Krew- ALT 30,AST 31 ( w IU/L), GGTP 68 ( w IU/L) norma do 50, ALP-fosfataza alkaliczna 78 ( IU/L), białko ostrej fazy CRP 9,85 ( mg/l) norma do 5,00, OB 2, morfologia w normie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wątroba powiększona, wskazana kontrola u hepatologa i dalszą diagnostyka, może badania w kierunku zakażen wirusowych?
Pozdrawiam