Mężczyzna , 62 lata Witam. Proszę o interpretacje wyników. USG-Wątroba o podwyższonej echogeniczności, powiększona, prawy płat wystaje na ok. 3 palce spod łuku żebrowego, w s.6 torbiel ok. 9 mm. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy zawiera miernie liczne złogi do 6 mm, cienkościenny.Trzustka, śledziona w normie. Krew- ALT 30,AST 31 ( w IU/L), GGTP 68 ( w IU/L) norma do 50, ALP-fosfataza alkaliczna 78 ( IU/L), białko ostrej fazy CRP 9,85 ( mg/l) norma do 5,00, OB 2, morfologia w normie.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Normy laboratoryjne

Fosfataza zasadowa - charakterystyka, badanie, normy

Fosfataza zasadowa (ALP; fofataza alkaliczna) jest enzymem związanym z procesem wapnienia rozwijających się kości. Znajduje się w kościach, wątrobie i jelitach, dlatego też badanie poziomu ALP wykorzystywane jest głównie w diagnostyce chorób kości i wątroby....