Interpretację wyniku badania radiologicznego klatki piersiowej 50-latka

Proszę o interpretację wyniku badania radiologicznego: Pola płucne bez zmian naciekowych, umiarkowanie przejaśnione rozedmowo. Aorta silniej wysycona w łuku. Wnęki poszerzone naczyniowo. Sylwetka serca powiększona w wymiarze poprzecznym. Przepona wolan. Mężczyzna lat 50.Kraków

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć należy wykonać bezpośrednie badanie lekarskie oraz uzyskać dodatkowe informacje na temat dolegliwości. Proponuje udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.

Magdalena StusiĹska

W Pana zdjęciu widać miejscami fragmenty płuc które są rozdęte przez rozedmę. Powiększenie serca nie jest określone jak jest duże-czy to powód do zmartwienia najlepiej skonsultować wynik ze swoim lekarzem, będzie w stanie powiedzieć więcej znając Pański przypadek