Interpretacje wyniku badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa
Dzień dobry mam na imię Agata ostatnio miałam przeprowadzony rezonans magnetyczny.Proszę o interpretacje.Lewostronna skolioza oraz kifotyzacja kręgosłupa szyjnego.Pośrodkowo prawoboczna wypuklina krążka m/k c5/c6 uciskająca worek oponowy i korzeń brzuszny c6 po stronie prawej.Pośrodkowa zbaczająca na przwo wypuklina krążka m/k c6/c7uciskająca worek oponowy bez cech ucisku na struktury nerwowe.Cechy przerostu migdałka gardłowego.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Badanie zobrazowało skoliozę oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Ponad to wynik badania uwidocznił przerost migdałka gardłowego.
Wskazana konsultacja z lekarzem neurologiem (dyskopatia i skolioza) oraz laryngologiem (przerost migdałka) celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.