Interpretacje wyniku po usunięciu guzka piersi

Witam, proszę o interpretacje wyniku po usunięciu guzka piersi - Fibrosis adenosis cum microcelcifcationibus dispersibus, ductectasiae cum epithelioplesia, cystes et metaplasia apocrinalis papillaris mammea.

Witam serdecznie! Wynik wskazuje na zmiany charakterystyczne dla mastopatii, czyli zwyrodnienia tkanki piersi (włóknienie, rozrost tkanki gruczołówej, a także mikrozwapnienia, torbiele). Nie jest to schorzenie nowotworowe i nie zwiększa ryzyka nowotworu. Zazwyczaj podłożem mastopatii są zaburzenia równowagi hormonalnej. Więcej informacji znajdzie Pani pod linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-mastopatia Trudno doradzić coś więcej nie mając więcej informacji o Pani. Niezależnie od wieku należy pamiętać o regularnych wizytach u ginekologa, po 40 roku życia wykonywaniu co 2 lata badania mammograficznego oraz USG piersi. Pozdrawiam