Interpretacje wyniku scyntygrafii

proszę o interpretacje wyniku scyntografi tarczycy tarczyca połozona powyżej linii wcięcia mostka , płat lewy większy od płata prawego w części centralnej i dolnej lewego płata zaznacza się duże pole obniżenia gromadzenia znacznika = do rozważenia BAC. Poza tym wychwyt jednorodny. dość intensywny

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie nasuwa podejrzenie nieokreślonej zmiany, rozrostu guzkowego. Wskazana została do wykonania biopsja aspiracyjna cienkoigłowa, która pozwoli jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czym jest owa zmiana. Warto także oznaczyć hormony tarczycy oraz TSH.