Intrepretacja wyniku badania radiologicznego u 54-latki

Witam! Mam 54 lata i dostałam wynik badania radiologicznego. Chciałam sie tylko zapytac co to znaczy( czy dobrze czy źle). w porównaniu ze zdjęciem(p-a) z 13.10.br-inna technika zdjęciowa- obraz nie uległ zmianie, choc interpretacja tak. W rzucie koniuszka serca p-a i przykręgłosupowo na bocznym, ostro ograniczonym lity cień okrągły. Może miec związek z opłucną, kręgosłupem (nerwiak), lub skrajnie - meta.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sam opis to jednak trochę mało by wnioskować w tej sprawie. Jednak cień okrągły na zdjęciu klatki piersiowej zawsze musi włączać czerwone światło. Z pewnością wymaga on dalszej diagnostyki pod kontem wykluczenia zmiany nowotworowej.