Irracjonalny lęk przed zwykłymi czynnościami

Witam. Mam 23 lata i wydaje mi się, że mam nerwicę. Moje objawy to irracjonalny lęk, nawet przed rzeczami które nie powinny być stresujące, czasem nawet gdy jem obiad z rodziną to trzesą mi się ręce, duszności, zawroty głowy, nudności, a nawet wymioty, czuje dretwienie w palcach, zębach i języku. Czasem sama nie wiem co się ze mną dzieje, mam wrażenie, że zaraz zemdleję. Zauważyłam ostatnio, że mam podwyzszony puls. Prosze o odpowiedź i pozdrawiam.

Proszę skonsultować Pani objawy z psychologiem. Opisuje Pani silny lęk i towarzyszące mu objawy somatyczne. Pani intuicja, że to nerwica może znaleźć potwierdzenie ale proponuję najpierw dokładnie i spokojnie omówić to podczas konsultacji, może wspólnie z psychologiem określą Państwo jakiś czynnik mogący wywoływać lub nasilać te objawy.

Witam. Objawy, które Pani opisuje mogą powstawać na tle nerwicowym. Jednak postawić taką diagnozę może psycholog lub psychiatra, do których to osób powinna się Pani udać i rozpocząć skuteczne leczenie. Powodzenia

Przede wszystkim doświadczony, rzetelny psychiatra, który Panią zbada. Istnieje wiele rodzajów zaburzeń nerwicowych, które skutecznie leczy się w różny sposób. Więc podstawą jest dobra diagnoza. Psychoterapię natomiast powinna prowadzić osoba, która ma kwalifikacje psychoterapeutyczne. Nie jest to równoznaczne z ukończeniem studiów psychologicznych.