Irygacja pochwy - czy mogło dojść do podrażnienia?

Witam, parę dni temu po stosunku zaczęło mnie swędzieć, piec, więc wzięłam globulki i klotrimazol, dzisiaj postanowiłam przepłukać pochwę. Zrobiłam roztwór, do przepłukania użyłam strzykawki. Po paru minutach zaczęło mnie strasznie piec, chciało mi się sikać co średnio 5 minut! Przy oddawaniu moczu pojawiły się straszne bóle, pieczenie a potem kropelki krwi i część nabłonka endometrium! Wzięłam witaminkę C, bóle minęły, mocz oddaje "normalnie", ale kropelki krwi są nadal. Czy to podrażnienie pochwy spowodowane tym, iż irygacje zrobiłam strzykawką? Czy zapalenie pęcherza? Dodaj, że przed irygacją wszystko było w porządku, nie czułam się źle, mocz normalnie oddawałam parę razy dziennie, czyli "normalnie", nie piekło przy sikaniu. Żadnych niepokojących objawów. Proszę o pomoc a nie radę w stylu - proszę udać się do lekarza. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie objawy wynikają z Pani ingerencji i mechanicznego podrażnienia wrażliwych okolic. Jeżeli objawy w krótkim czasie nie ustąpią na pewno będzie konieczne wykonanie badania ogólnego moczu i konsultacja z lekarzem. Jeżeli pojawią się inne objawy dodatkowe - na przykład gorączka lub stan podgorączkowy, wystąpienie krwawienia, bóle podbrzusza, powstanie nieprawidłowej wydzieliny z pochwy, zmiany w moczu, bolesne oddawanie moczu lub parcie na mocz - wówczas konsultacja z lekarzem powinna być szybsza.

Proszę również porozmawiać z Partnerem, być może wymaga leczenia, czasami objawy grzybicy nie występują, a choroba może być przenoszona drogą płciową i spowodować objawy u Partnera.
Wówczas wskazane jest równoczesne leczenie obojga Partnerów.

Pozdrawiam