Izotek a opalanie się

Potrzebuję fachowej opinii dotyczącej dlaczego nie można opalać się przy kuracji Izotekiem?

Dzień dobry,

Izotek zawiera w składzie retinoid, który powoduje większe złuszczanie się naskórka, to z kolei osłabia funkcje obronne naszej skóry i sprawia, że jest ona uwrażliwiona m.in. na promienie słoneczne. Tak więc może dojść do poparzenia skóry oraz przebarwień, których potem ciężko się pozbyć.

Pozdrawiam serdecznie.