Izotek i tabletki antykoncepcyjne na problemy ze skórą

Kilka dni temu byłam na wizycie u dermatologa, który na moje problemy ze skórą przepisał Izotek i tabletki antykoncepcyjne. Wiem, że te drugie mam zacząć stosować w 1 dniu miesiączki ale co z Izotekiem, który ma szkodliwy wpływ na płód? Nie jestem w ciąży ale zawsze istnieje takie ryzyko, w związku z tym czy powinnam zacząć stosować Izotek juz teraz czy poczekać do miesiączki i zacząć wraz z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Leki te mogą być bardzo szkodliwe dla płodu, niezbędne więc przed ich zaczęciem stosowania wykluczenie ciąży i obowiązkowe stosowanie antykoncepcji aż do dwóch miesięcy od daty zakończenia kuracji. Zalecane jest stosowanie dwóch metod antykoncepcyjnych jednocześnie i rozpoczęcie stosowania leku dopiero miesiąc po rozpoczęciu kuracji hormonalnej (po kolejnym krwawieniu).
Jest to bardzo skuteczny lek, proszę jednak regularnie odwiedzać swojego lekarza prowadzącego.