Jabłka a odchudzanie

jaką rolę odgrywają jabłka w odchudzaniu ? jakie mają właściwości?

Rola jabłek w odchudzaniu jest taka sama jak niemal każdego innego owocu. Czyli ważna, gdyż spożywanie owoców jest jedną z zasad prawidłowego odżywiania. Czasami docierają do nas informacje typu: jedzenie grejpfrutów odchudza, jedzenie jabłek/ ananasów odchudza, itp. itd. Nie jestem fanką takich haseł, gdyż prawidłowe odżywianie nie polega na jedzeniu tylko jednej wybranej grupy produktów, lecz na urozmaiconym menu. Każdy owoc ma swoje składniki, witaminy, minerały i warto jeść wszystkie (pomijając oczywiście choroby, w których niektóre owoce się wyklucza). Ogólnie rzecz biorąc jabłka mają właściwości lekko przeczyszczające, dobrze nawadniają organizm, mają dużo błonnika (zwłaszcza w skórce). Stąd być może nazywa się je potocznie owocami odchudzającymi. Aczkolwiek ja bym ich tak nie nazywała :-) Pozdrawiam. Ewelina Wieczorek. www.epicentrumzdrowia.pl

witam, jabkła zaweiraja cukier ale rowneiz pektyny to one odpowiadaja za to ze nie podnosi sie Nam szybko cukier we krwi po ich spozycie inaczej niz w bananie, zawieraja witamin C pomagajaca w lepszym utlenianiu tłuszczy wolnych rodników. Zatem mozna spozyci 1-2 jabłka dziennie pomiedzy posiłkami moga nam na chwile zagłuszyc głód ale nie powinny byc traktowane w zamian za posiłek jedynie jako zagryzka. jedno jabłko to 14g cukru czyli czubata łyzka zatem nie mozemy jesc ich za wiele mozna od nich odłozyc tłuszcz!!