Jadłospis dla 12-latki

Ile powinnam ważyć? Mam 12 lat i ważę 54 kg przy wzroście 156. Mój dzień: Śniadanie:omlet z dżemem lub 2kanapki;ciemny chleb+ser biały/pasztet sojowy/ser żółty+pomidor/ogórek IIśniadanie:jogurt naturalny z owocami Obiad:np.ryba+ziemniaki+surów--ka+zupa 1h biegania/jazdy na rowerze kolacja:tuńczyk z puszki lub grejpfrut lub jajko+kromka ciemnego chleba Jem 2-3h przed snem Nie jem słodyczy Jeśli moja fieta jest zła proszę o podanie przykładowego jadłospisu wegetariańskiego Dlaczego tak dużo ważę?
12 LAT ponad rok temu

Witaj. Nie napisałaś czy Twoja masa ciała ciągle się zwiększa, czy waha i od jakiego czasu odżywiasz się tak jak opisałaś. Jest to dosyć istotne, aby stwierdzić, czy taka dieta działa. Ogólnie Twój jadłospis jest prawidłowy, jeśli oczywiście codziennie nie sięgasz po te same produkty – bardzo ważne jest urozmaicenie menu. Nie jestem w stanie określić czy jesz za duże lub za małe porcje, ponieważ ich nie sprecyzowałaś. Jednak ogólna liczba posiłków jest odpowiednia – jedz je co około 3 godziny, a między posiłkami nie jedz i nie pij słodzonych napojów (one także są traktowane przez nasz organizm jako posiłek). Pamiętaj też, że jesteś w wieku dojrzewania, rośniesz, Twoje ciało zmienia się, nabiera kształtów, a co za tym idzie waga i wzrost ulegają ciągłym zmianom. Pozdrawiam.