Jadłospis dla półrocznego dziecka - proszę o poradę

Rozpisałam 3 jadłospisy – proszę o sugestię, opinię, poradę, uwagi... 1 PROPOZYCJA: Śniadanie 8:00 pyszne śniadanko Bobovita – owsianka mleczna 150 ml. II Śniadanie 10:30-11:00 jogurcik malucha bobovita lub owoc: jabłko, banan. Obiadek ze słoiczka (mały) + herbatka lub soczek 13:30-14:00. Podwieczorek 16:30-17:00 Deserek ze słoiczka. Kolacja 19:00 - 19:30 Mleko 180-210 ml. Noc (o różnych godzinach wstaje, czasem ok. 1, czasem 4) - Mleko 180 ml.

2 PROPOZYCJA: Śniadanie – mleko 150-180 ml. II Śniadanie: jogurcik lub owoce z kleikiem na mleku Enfaimil 2. Obiadek: ze słoiczka (mały) + picie (herbatka lub soczek). Podwieczorek: deserek ze słoiczka lub Owoce&zboża Hipp. Kolacja: mleko 180ml-210ml (CHYBA ZE LEPIEJ KASZKę NA NOC, NP. HIPP "SMACZNY SEN" LUB BOBOVITY "SMACZNY SEN").

3 PROPOZYCJA: Śniadanie: 7:30 pyszne śniadanko Bobovity – kaszka manna lub mleczna owsianka (mały nie chce w ogóle mleka z rana – po nocy wypija niecałe 40 ml i potem jest marudny). II Śniadanie: 10:00 kleik kukurydziany robiony na mleku Enfamil 2 z dodatkiem owocu/owoców lub jogurcik w kartoniku (ewentualnie w słoiczku) lub starty banan, jabłko (chyba że tutaj spróbować samo mleko – jak myślicie?). Obiadek: 12:30-13:00 (zależy co było na II śniadanko): zupka lub potrawa z mięskiem, rybką + soczek/ herbatka/ przecier – nektar. Podwieczorek: 15:30-16:00 (zależy ile mały zjadł na obiadek): deserek lub Owoce&zboża. Kolacja: 19:00-19:30 kaszka na mleku Enfamil 2, Nestle "Zdrowy Brzuszek", "Dobry sen" lub mleko z dodatkiem kleiku, kaszki ryżowej. Noc: mleko Enfamil 2.

4 PROPOZYCJA: Śniadanie: mleko modyfikowane lub inna mleczna mieszanka (kaszka, owsianka, kaszka manna). II śniadanie: mleko modyfikowane lub inna mleczna mieszanka (tutaj z dodatkiem jakichś owoców – w zależności co było na I śniadanko). Obiad: zupka lub "obiadek" + soczek/herbatka/przecier + owoc/deserek. Podwieczorek: mleko modyfikowane lub inna mleczna mieszanka. Kolacja: mleczna mieszanka na dobranoc. Karmienie nocne: mleko modyfikowane.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Nie napisała Pani czy maluszek był karmiony piersią do 6 miesiąca życia czy też nie. Jeśli tak, warto kontynuować karmienie naturalne, np. 3 posiłki naturalne i 3 posiłki uzupełniające w postaci owoców, warzyw, kaszek czy zupek. Warto również samemu przyrządzać posiłki i nie opierać się całkowicie na gotowych produktach, które są zdrowe, ale drogie. Nie należy podawać również przy każdym posiłku owoców, ale więcej warzyw. Proszę zwracać uwagę na etykiety kaszek, aby miały jak najmniej cukru. Nie warto od dziecka przyzwyczajać swoich pociech do słodkiego smaku, ale wprowadzać inne, coraz to nowe i urozmaicone potrawy. Rozkład i godziny posiłków są prawidłowe, ale warto również zwracać uwagę na potrzeby dziecka i nie zmuszać do jedzenia kiedy marudzi i wyraźnie nie ma na nie ochoty.

Pozdrawiam.