Dieta 2000 kcal a jadłospis

Witam, zdecydowałam się na dietę 2000 kcal. Mam 20lat 160cm waze 50kg, mam umiarkowaną aktywność fizyczna i wyniki badań w normie. Chcę utrzymać wagę mając dietę 2000 kcal i w związku z tym proszę o przykładowy jadłospis gdyż wydaje mi się to strasznie dużo i nie wiem jak skomponować posiłki (dieta 2000 kcal) żeby ciągle nie jeść tego samego. Dieta 2000 to dobry pomysł na moją wagę w stosunku do wzrostu czy powinnam jednak zmniejszyć kaloryczność i dieta 2000 kcal to dla mnie za dużo? Chcę ważyć 50 kg, wyglądam teraz najlepiej i nie chcę tego zmieniać. Dieta 2000 kcal mi to umożliwi? Co powinnam jeść aby jadłospis miał 2000 kcal? Są jakieś produkty których powinnam unikać żeby nie przekroczyć kaloryki? Czy powinnam cały czas utrzymywać dietę 2000 kcal czy za jakiś czas powinnam wybrać inną ilość kalorii? Gdzie mogłabym przeczytać więcej o diecie 2000 kcal? pozdrawiam

Witam Panią
Przy Pani wzroście i masie ciała, dieta 2000 kcal jest odpowiednia.
Poniżej podaję Pani przykładowy dzienny jadłospis, który dostarcza 2000 kcal.
I śniadanie: Pasta z sera twarogowego półtłustego (100 g - około 4 kopiaste łyżki), śmietany 12% (10 g - 1 łyżka) ogórka (1 szt. gruntowego), szczypiorku; podana z pieczywem graham (105 g - 3 kromki chleba graham, posmarowane masłem).
II śniadanie: Owsianka z bananem i ziarnami słonecznika (płatki owsiane 40 g - 4 łyżki, mleko 2% 200 g - 1 szklanka, banan 120 g - jeden większy, słonecznik 5 g - łyżeczka, cynamon - opcjonalnie).
Obiad: Penne z kurczakiem i brokułami w sosie śmietanowo-ziołowym (makaron 70 g, pierś z kurczaka 100 g, brokuły 100 g, śmietana 18% 15 g, olej rzepakowy/oliwa z oliwek 5 g, pietruszka zielona, zioła prowansalskie do smaku.
Podwieczorek: Koktajl owocowy + orzechy włoskie (maliny 150 g - 1 szklanka, kefir 150 g - pół szklanki) + 15 g - ok. 3 sztuki orzechów.
Kolacja: Kuskus z warzywami (ok. 60 g kaszy - 5 płaskich łyżek suchej kaszy) + seler, marchewka (dowolna ilość), kukurydza 3 łyżki - 45 g, pomidory, oliwa z oliwek - 10 g.
W przypadku problemów ze zbilansowaniem diety zachęcam do konsultacji z dietetykiem.
Pozdrawiam serdecznie