Jaja glisty w kale u dziecka

U 4-LET. CÓRKI PO2 MIES.BADAN W KALE SĄ JAJA GLISTY. DOSTAŁA LEK. NA ODROB.PRZEZ TRZY DNI NACZCZO BRAŁA PO TABLETCE MIJA 3-CI TYDZIEN PO ZAKON.LEKÓW A U CÓRKI NADAL NIE MA POPRAWY.BRZUCH I GŁOWA BOLI.BRAK APETYTU, BARDZO BARDZO MOCNO JEJ SIE ODBIJA JAK ZJE LUB WYPIJE.MIAŁA ROB. USG, MOCZ I KAŁ NA POSIEW.TEST NA LAMBRIE, OPRÓCZ JAJ NIC .BÓL BRZUCHA BYŁ TAK SILNY ZE BUDZIŁ W NOCY ZPŁACZEM, CO NOC OK.1W NOCY I TRWAŁ DO DWÓCH GODZ. ZDANIEM LEK. PO LEKACH MIAŁA BYC ZARAZ POPRAWA.PROSZE O POMOC

Witam serdecznie. Oczywiście leczenie powinno być prowadzone pod nadzorem lekarza. Oprócz specjalnych leków farmaceutycznych znane są reakcje nietolerancji przez glisty większych ilości świeżych porów, czosnku, pestek z dyni w diecie gospodarza i w konsekwencji opuszczania jego przewodu pokarmowego wraz z kałem. Glistnica jelitowa daje wiele objawów. Osoby chore mogą odczuwać nadpobudliwość nerwową, uporczywy ból gardła, mają problemy ze snem, występują bóle brzucha i wątroby, które nie zawsze mają związek z jedzeniem, często występują też wzdęcia, zaparcia i tzw. kurczenia jelit, ssanie w brzuchu, chudnięcie, kaszel, obrzęki twarzy, zawroty głowy, niedokrwistość, duszności w spoczynku lub przy wysiłku, puste odbijanie, odbijanie goryczą, spadek aktywności oraz obniżenie zdolności do zabawy. Jeżeli objawy nadal występują koniecznie proszę zgłosić się z córką do lekarza. Być może będzie wskazanie do hospitalizacji w szpitalu.