Jajniki z obecnymi pęcherzykami a planowanie ciąży

Witam!! staramy się z mężem o dzidzie, byłam u lekarza i Pani dr stwierdziła że dojrzewają dwa pęcherzyki w prawym i lewym jajniku, czy podczas owulacji uwalniają się oba pęcherzyki(oczywiście zapomniałam zapytać:/)?? czy dzieje się to w jednym czasie?? to mój 8 dzień cyklu, chciałabym dobrze trafić w owulację i za parę miesięcy cieszyć się macierzyństwem:-) pierwszą ciążę poroniłam, więc teraz szukam wszelkich wiadomości jak szybko i skutecznie założyć rodzinę. Pozdrawiam.

Po pierwsze należy dokładnie ustalić termin owulacji/ test owulacyjny/ monitorowanie usg / te badania a zwłaszcza usg odpowie na pytanie dotyczące przypuszczalnego terminu owulacji i ilości pęcherzyków owulujących.

Trudno odpowiedzieć czy dojdzie do owulacji dwóch pęcherzyków i w jakim czasie to nastąpi. Para starajaca sie o dziecko powinna regularnie współżyć 2-3 razy w tygodniu. To często przynosi lepsze efekty niż "celowanie" w owulację.