Jak 14 latka ma schudnąć 20 kg?

Witam! Mam 14 lat i ważę około 85 kg :( Chciałabym schudnąć jakieś 20 kg, jednak nie bardzo wiem jak. Lekarz nie podpowiedział mi nic konkretnego, gdyż wspomniał tylko o basenie. Nie wiem jakie ćwiczenia dokładnie powinnam wykonywać (chciałabym, żeby były jak najbardziej skuteczne) i co jeść, żeby było zdrowo. Największy problem mam z tym, co zabierać ze sobą do szkoły. Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż jest to dla mnie bardzo ważne. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję :)
14 LAT ponad rok temu

Witam!

Prosiłabym Cię o podanie wzrostu. Być może nie tylko dużo ważysz, lecz jesteś także np. bardzo wysoka, a to zmienia interpretację Twojej masy ciała. Proszę o więcej szczegółów. Czy zawsze ważyłaś więcej niż rówieśnicy? Czy wykonano u Ciebie badania m.in. stężenia hormonów tarczycy we krwi? Czy lekarz wykluczył współistnienie jakichś chorób? Opisz także sposób odżywiania. Co jesz, w jakich ilościach, i o jakich porach? Jak wygląda Twoja aktywność fizyczna?

Na masę ciała wpływa także:
* budowa ciała,
* masa kośćca,
* zawartość wody,
* rozwój tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tkanka tłuszczowa (jeśli ćwiczysz, może dojść do zwiększenia masy ciała, jest to jednak przyrost pozorny, związany z rozwojem mięśni).

Stosując dietę samodzielnie, możesz sobie zaszkodzić - doprowadzić do niedoborów składników odżywczych, opóźnić wzrost oraz obniżyć tempo metabolizmu (wszelkiego rodzaju diety <1000 kcal, głodówki przynoszą efekty, ale tylko tymczasowe - potem przytyjesz z nawiązką).

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia. Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl.

Jeśli chodzi o jedzenie w szkole, przykładowe zestawy na II śniadanie to:
1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor). Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30 g) z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.

Pozdrawiam ciepło