Jak 50-latek może przytyć?

Mam 50 lat ,jestem szczupły.Moja waga przeważnie 67kg.Od trzech miesięcy prowadze budowe domu i schudłem 7kg(stres). Co mogę zrobić żeby przytyć?

Witam,

Nie podał Pan wzrostu, więc nie jest możliwe ustalenie, czy ma Pan niedowagę. Jeśli Pana wysiłek fizyczny jest większy niż zwykle, dodatkowo denerwuje się Pan bardziej wówczas należy określić ile kalorii pan dziennie spożywa, a ile spala. Celem ustalenia bilansu energetycznego najlepiej udać się do dietetyka. Gdy bilans będzie ujemny należy zwiększyć odpowiednio kaloryczność posiłków.Z braku danych nie jestem w stanie udzielić konkretnych wskazówek.

Pozdrawiam,

Katarzyna Migoń
www.provita-katowice.pl

Witam serdecznie,

Podaje Pan zbyt mało danych, aby ustalić Pana BMI. Nie mogę stwierdzić czy ma Pan niedowagę czy waga jest jednak w normie, nie mniej jednak domyślam się że gdyby Pan przytył czułby się w swoim ciele o wiele lepiej, wiec podaje kilka zaleceń które mogą pomóc w budowaniu masy ciała:

Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk