Jak Amotaks obniża skuteczność antykoncepcji hormonalnej?

Jak bardzo Amotaks (antybiotyk) obniża skuteczność antykoncepcji doustnej (stosuję tabletki Daylette)? Czy pierwszym tabletkom z nowego blistra (od 1-6) towarzyszy (w razie, gdyby antybiotyk spowodował nieskuteczność tabletek) największe ryzyko ciąży? Bardzo proszę o szybką odpowiedź...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podczas antybiotykoterapii może dochodzić do osłabienia skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Nie da się jednak określić w wartościach liczbowych szans na zajście w ciążę podczas stosowania antybiotyku. Jeśli podejrzewa Pani ciążę proszę wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku.