Jak analizować mój wynik TSH?

Witam Prosze o analize moich wynikow TSH 4,64 ulU/ml (gdzie norma to 0,270-4,200)FT4 15,7 pmol/l (12,00-22,00), FT3 4,17 pmol/l (3,10-6,80). Podsumowujac FT4 I FT3 sa w normie natomiast TSH jest podwyzszone. Czy przy takim wyniku powinnam przyjmowac jakies leki czy wystarczy zmiana sposobu odzywiania sie?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wynik wymaga indywidualnej interpretacji, dokładnego badania i oceny możliwych objawów niedoczynności oraz poszerzenia diagnostyki (np. anty-TPO, USG tarczycy). Pani obecne wyniki mogą świadczyć o subklinicznej niedoczynności tarczycy.