Jak bada się wzrok po 45 roku życia?

Dzień dobry. Czy po 45 roku życia jest lepsze zakropienie oczu przed badaniem wzroku? Okulistka ustawiła mi wartości cylindra na jedno oko minus 0,25, do tego jeszcze sferę minusy. W salonie optycznym wartości cylindryczne wyniosły już na oba oka minus 0,75. I kto tu dobrze dobrał mi okulary?

Witam.
Najbardziej obiektywnym badaniem wady wzroku byłoby przed ustaleniem wady wzroku podać krople rozszerzające źrenice.
Pozdrawiam