Jak bardzo złośliwy jest guz?

Moja mama ma 56 lat, od kilku już lat regularnie wykonuje mammografię i odwiedza ginekologa. Na początku tego roku miała wykonywaną mammografię a dwa miesiące temu miała badane piersi przez ginekologa i wszystko było w porządku. Na początku października lekarz wykrył w prawej piersi guza i zalecił biopsję.

Wynik był następujący: Biopsja cienkoigłowa sutek prawy: MAKRO: pierś prawa godz.11:00 największe ognisko o obniżonej echogeniczności 28 x14 mm, MIKRO: Cellulae carcinomatosae. Biopsja cienkoigłowa pacha prawa: MAKRO: pacha prawa ogniska ujemne, największe 28 mm MIKRO: Cellulae carcinomatosae. Wiem, że jest to rak złośliwy, bardzo proszę o informację jak bardzo i na ile jest możliwe wyleczenie. Konieczna będzie operacja czy chemioterapia? Z informacji jakie zdobyłam wynika, że rak jest w porę wykryty, a guz jest niewielki. Bardzo proszę o więcej informacji, gdyż zależy mi na fachowej i szybkiej opinii.

Z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam, Gabrysia

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety na tym etapie trudno jeszcze powiedzieć coś na temat jak bardzo złośliwy jest nowotwór. Mamy wynik badania biopsji, w którym wykryty komórki nowotworowe. Na szczęście guz nie jest duży, więc jest szansa na wyleczenie.
Mama będzie musiała przejść zabieg usunięcia piersi wraz z węzłami chłonnymi pachy. Dopiero na podstawie wyniku badania histopatologicznego wyciętego guza i sprawdzeniu węzłów chłonnych będzie można określić stopień zaawansowania raka, jego stopień złośliwości i dobrać ewentualne dalsze leczenie.

Zapraszam do lektury artykułów na naszej stronie:

http://portal.abczdrowie.pl/zaawansowanie-raka-piersi
http://portal.abczdrowie.pl/rokowanie-w-raku-piersi

Pozdrawiam serdecznie