Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak bezboleśnie oczyścić zęba bez znieczulenia?

do stomatologa - nie chce zadnego znieczulenia zadnej igly odpada - jak inaczej bez bolesnie zrobic oczyscic zeba ? w polsce bardzo zacofana jest stomatologia nie ma laserow ktore zastepuja wiertla - bylem w Niemczech i tam sa gabinety gdzie wcale nie ma wiertarek zero a tylko stoi nowoczesny laser i nawet glebokie dziury czysci wypala sie laserem - zero bolu - ale drogo bardzo - w polsce nie ma takiego lasera?
MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

oczywiście że są w Polsce dostępne zarówno lasery do opracowania tkanek twardych zęba jak i piaskarki abrazyjne - i to w wielu gabinetach - jednak ceny również są wyższe w stosunku do tradycyjnego opracowania ubytku zapraszam i pozdrawiam lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

W Polsce również są dostępne lasery do opracowywania ubytków próchnicowych. Innym sposobem jest użycie abrazji powietrznej. Co do samych znieczuleń - wielu pacjentów korzysta ze znieczulenia komputerowego - co prawda używa się igły, jednak jest tak mała i cienka, że prawie jej nie czuć, a do tego jest mniejsza dawka leku oraz niższe ciśnienie podczas podania. Nieporównywalne odczucia do znieczulenia konwencjonalnego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy