Mężczyzna , 50 lat do stomatologa - nie chce zadnego znieczulenia zadnej igly odpada - jak inaczej bez bolesnie zrobic oczyscic zeba ? w polsce bardzo zacofana jest stomatologia nie ma laserow ktore zastepuja wiertla - bylem w Niemczech i tam sa gabinety gdzie wcale nie ma wiertarek zero a tylko stoi nowoczesny laser i nawet glebokie dziury czysci wypala sie laserem - zero bolu - ale drogo bardzo - w polsce nie ma takiego lasera?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk 81
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog, Bytom 81 poziom zaufania
Zaufany specjalista
Edytuj odpowiedź

oczywiście że są w Polsce dostępne zarówno lasery do opracowania tkanek twardych zęba jak i piaskarki abrazyjne - i to w wielu gabinetach - jednak ceny również są wyższe w stosunku do tradycyjnego opracowania ubytku
zapraszam i pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

W Polsce również są dostępne lasery do opracowywania ubytków próchnicowych. Innym sposobem jest użycie abrazji powietrznej. Co do samych znieczuleń - wielu pacjentów korzysta ze znieczulenia komputerowego - co prawda używa się igły, jednak jest tak mała i cienka, że prawie jej nie czuć, a do tego jest mniejsza dawka leku oraz niższe ciśnienie podczas podania. Nieporównywalne odczucia do znieczulenia konwencjonalnego.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.
  • Znieczulenie zęba – Wizyta w gabinecie stomatologicznym staje się coraz mniej straszna. Wszystko dzięki mikroprocesorowi, który powoli wypiera tradycyjne narzędzia. Strzykawka od ponad 160 lat wywołuje w pacjentach dreszcze, jeszcze zanim zostanie użyta. Już wkrótce znieczulenie przed zabiegiem u dentysty będzie dawkował tylko komputer.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Choroby jamy ustnej

Endodoncja

Kanałowe leczenie to dział, którym zajmuje się stomatologia estetyczna, zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia w endodoncji jest leczenie kanałowe. Polega ono na...

Paradontoza - przyczyny, objawy, leczenie

Ultradźwięki zamiast skalpela

Paradontoza jest chorobą cywilizacyjną. Mówi się o niej coraz głośniej, gdyż cierpi na nią już co dziesiąty Polak. Problem występuje częściej niż nadciśnienie i problem otyłości! Paradontozę można leczyć na wiele sposobów, ale nie wszystkie pozwalają...