Jak bezpecznie schudnąć i jaką dietę stosować?

Mam 19 lat we wrześniu następnego roku planuje z narzeczonym wziąć ślub, chciałabym schudnąć, moje BMI to 28 potrzebuję pomocy bo sama nie daję rady. Chciałabym znaleźć dietę odpowiednia dla mnie możne mogłaby mi pani podać jakąś stronę, gdzie znajdę przykładową dietę. Nie wiem co robić proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje. Sonia

19 LAT ponad rok temu

Witam.

Faktycznie Pani BMI oznacza nadwagę. Żeby Pani waga mieściła się w normie powinna Pani ważyć maksymalnie 67 kg (BMI w górnej granicy normy - 24,9). Oznacza to, że czeka Panią długi proces (pożądany ubytek masy ciała to od pół do 1 kg tygodniowo) - przy zrzucaniu 1 kg tygodniowo - 11tygodni (początek lutego 2011), natomiast przy tempie ok pół kg tygodniowo - 22 tygodnie (koniec kwietnia 2011).

Osobiście zachęcam Panią do poszukania dietetyka w Pani mieście. Tylko dzięki osobistym kontaktom dietetyk będzie mógł stworzyć plan dietetyczny dostosowany do Pani potrzeb. Dodatkowo z pomocą specjalisty zrzucanie zbędnych kg jest bezpieczniejsze i skuteczniejsze.

Jeżeli nie uda się to Pani to proszę stosować zdrowe zasady żywieniowe i dużo ruchu:
- 5 posiłków dziennie, niewielkie ilości, o tych samych porach
- bez podjadania
- przy zastosowaniu w diecie produktów niskokalorycznych i o niskim i średnim indeksie glikemicznym (dużo surowych warzyw, trochę owoców, produkty węglowodanowe tylko z pełnego przemiału - grube kasze, chleb pełnoziarnisty, płatki naturalne, otręby, chude mięso i ryby, produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu - jogurt naturalny, kefir, twaróg, niewielka ilość oleju)
- unikanie tłustych potraw, słodyczy, słonych przekąsek, produktów typu fast food, produktów z białej mąki.
- picie dużych ilości płynów, głównie wody niegazowanej
- zwiększenie aktywności fizycznej

Na pewno poniższe artykuły przybliza Pani tematykę zdrowych nawyków żywieniowych, zachęcam do przeczytania:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawykiPiramida natomiast powinna być dla Pani wskazówką, z których produktów komponować posiłki:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida

Życzę dużo wytrwałości i powodzenia!
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Kuczewska