Jak bezpiecznie i na stałe pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Witam. Mam na imię Wojtek, mam 25 lat, 174 cm wzrostu i ważę 89 kg. W 2005 roku miałem prawidłową wagę, a nawet atletyczną sylwetkę, gdyż systematycznie chodziłem na siłownię. Niestety wszystko zmieniło się, gdy zacząłem studia. Zła dieta, brak ruchu i nieregularne posiłki spowodowały, że moja waga wzrosła i utrzymuje się na tym poziomie przez około 3 lata, a nawet nieznacznie wzrasta. Trudno mi ją zrzucić, chociaż wiem, że jak na moją budowę fizyczną taka waga jest niedopuszczalna. W swoim życiu przekonałem się, że najważniejsza jest dieta. Jednak należę do tzw. "niejadków" i wiele potraw mi nie smakuje. Wszyscy wiemy, że źle jadamy, ale mało kto z nas wie, jak jeść prawidłowo. Proszę zatem o przybliżenie mi ogólnych zasad żywienia w przypadku walki z nadwagą zarówno w okresie letnim jak i w zimowym, gdyż wiele produktów zimą nie jest dostępnych. Zaznaczam, że nie chodzi mi o szybkie, lecz o trwałe efekty. Czy jazda na rowerze jest dobrym sposobem na utratę tkanki tłuszczowej w przypadku mojej masy? Z dostępnych mi źródeł wynika, że tak, jednak dopiero po około godzinie jazdy uruchamiane są rezerwy z tkanki tłuszczowej i dopiero wtedy tak naprawdę spala się tłuszcz. Czy jest to prawda? Proszę o odpowiedź na moje pytania. Pozdrawiam Wojciech

Witam,

Wszystkie odpowiedzi na zadane pytania znajdzie Pan w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz http://portal.abczdrowie.pl/jazda-na-rowerze

Jest Pan świadomy popełnianych błędów, dlatego ich eliminacja będzie dla Pana łatwiejsza. Najważniejsze jest regularne spożywanie posiłków, bez nich organizm nie będzie w stanie skutecznie spalić tkanki tłuszczowej, a jedynie będzie ją magazynował.

Pozdrawiam.