Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 0 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak bezpiecznie wyjść z diety 500 kcal?

Jak bezpiecznie wyjść z diety 500kcal? Witam, mam 24 lata, od około jednego roku jestem na tej diecie. Wiem, że w ten sposób bardzo wyniszczyłam sobie organizm, ale nie zależało mi na niczym innym, niż obserwacji, jak codziennie waga leci w dół. Obecnie ważę 52kcal przy wzroście 166 i zerowej aktywności, jak przez całą dietę. Najczęściej jadłam sucharki, macę,kasze, jabłka, lub marchewki bo były niskokaloryczne, ale raz na dwa tygodnie był to czekoladowy baton. Co zrobić aby uniknąć jojo?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Witam, rzeczywiście waga jest zbyt niska podobnie jak kaloryczność diety. Po tak drastycznym odchudzaniu bardzo czesto pojawia się efekt jo-jo. Proszę stopniowo zwiększać porcje posiłków najlepiej około 100 kcal tygodniowo, powoli wprowadzając inne produkty do diety, przede wszystkim węglowodany złożone, mięso i ryby. W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam,

Należy stopniowo wprowadzać nowe produkty i potrawy, również stopniowo należy zwiększać ich ilość. Warto zacząć od diety lekkostrawnej i powoli wprowadzać produkty białkowe.

RJ

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety