Jak biegać, aby nabrać lepszą kondycję?

dzień dobry, chciałabym zacząć biegać dla dobrej kondycji, ale jestem szczupła i boję się że uprawiając sport jeszcze schudnę, a wolałabym jeszcze przytyć. Co powinnam jeść aby świczyć i nie schudnąć?

Witam. Zanim Pani zacznie biegać proponuje zrobić analizę składu masy ciała, pozna Pani aktualną ilość chociażby tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej. W trakcie treningów warto monitorować te dwa parametry (żeby za bardzo nie spadać z tkanki tłuszczowej), a masa mięśniowa może spokojnie wzrastać. Żeby nie chudnąć za bardzo warto również poznać swoją podstawową przemianę materii, potem ustalamy zapotrzebowanie energetyczne, uwzględniając tryb pracy ile czasu planuje się na dana aktywność ustalamy tzw. całkowite zapotrzebowanie energetyczne. Jeśli będzie zjadała Pani całą porcje, to nie schudnie, jeśli będzie za mało to niestety jest takie ryzyko.
http://www.dietetykwkrakowie.pl/analiza-skladu-masy-ciala/