Jak brać tabletki antykoncepcyjne, gdy nie mam okresu?

Witam, od kwietnia 2010 r. nie miałam okresu, ponieważ postanowiłam się odchudzić. Z początku niewinnie ograniczyłam jedzenie, ale z czasem stosowałam drastyczne metody. Nie jadłam od 3 do 6 dni. W kwietniu ważyłam 67 kg, dziś ważę 56 kg i dalej się odchudzam. Okres pojawił się od tego czasu jakieś 2 tygodnie temu, ponieważ zaczęłam jeść, gdyż działy się ze mną złe rzeczy. Ale postanowiłam dalej to ciągnąć, aby uzyskać wagę 50 kg. Dodam, że mam 170 cm wzrostu. Od jakiegoś czasu mam chłopaka i chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, ale wiem, że bierze się je z początkiem okresu. Jak je brać, żeby działały, gdy nie mam miesiączki? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Jeśli ktoś o wzroście 170 cm waży 50 kg, to ma niedowagę. Nie powinna Pani dążyć do takich wartości.
2. Pierwsze opakowanie tabletek rozpoczyna się pierwszego dnia miesiączki. Pani nie ma miesiączki, ponieważ szkodzi Pani własnemu ciału. Proponuję najpierw zadbać o to, aby okres występował i dopiero później rozpoczynać stosowanie tabletek antykoncepcyjnych.