Jak brać tabletki antykoncepcyjne, skoro pierwszą tabletkę wzięłam w połowie cyklu?

Mam dwa pytania: 1. Czy podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych należy (po skończeniu się opakowania) zrobić przerwę "na miesiączkę" czy od razu zacząć nowe opakowanie. Czytałam, że następne opakowanie powinno się zacząć najpóźniej 8 dni po skończeniu poprzedniego. 2. Moją pierwszą w życiu tabletkę wzięłam w 11. dniu cyklu (ponieważ nie doczytałam w ulotce, że trzeba to zrobić 1. dnia cyklu). Dziś mija 3. dzień od skończenia się tego pierwszego opakowania i tutaj pytanie, czy powinnam zacząć nowe opakowanie 1. dnia cyklu, który teraz nastąpi (tak jak powinnam to zrobić za pierwszym razem)? Czy 8. dnia po skończeniu poprzedniego opakowania?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Rozumiem, że w opakowaniu jest 21 tabletek. Powinna Pani je przyjmować przez kolejnych 21 dni a następnie zrobić 7-dniową przerwę. Kolejne opakowanie tabletek należy zacząć przyjmować po 7-dniowej przerwie.

Pozdrawiam