Jak budować relację z partnerem?

Witam. Mam dziwny problem, moze zacznę od tego ze odkąd pamietam mój ojciec pił alkohol(aktualnie był na leczeniu i nie pije od Ok.3 tygodni). Mam chłopaka i jesteśmy razem prawie 2.5 roku. Borykam sie z dziwnymi myślami, zaśmiecam sobie głowę np myśle co byłoby gdybyśmy nie byli razem, czy powinnismy byc razem itd i mam lekka niechęć(widujemy sie prawie codziennie). Ostatnio byliśmy na wakacjach razem i o tym nie myślałam czułam sie super. Czy to wszystko dzieje sie przez to ze za dużo mysle? Jak przez to przejść? Kocham Go i chce dla nas jak najlepiej. Czy moze to powod zbyt częstego widywania sie? Jak powinnismy sie ograniczyć? Dodam ze w rok szkolny uczy sie 120 km ode mnie i widzimy sie od piątku do niedzieli.

Wątpliwości rzeczywiście mogą być sygnałem dużej ilości wspólnego czasu i braku własnej przestrzeni. Czasem warto dać sobie jeden dzień czy parę godzin "wolnego" na własne aktywności, hobby czy zainteresowania. Nie tylko w parze, ale także małżeństwie czy rodzicielstwie. Dodatkowo warto przemyśleć podjęcie konsultacji z psychologiem w związku z nadużywającym alkoholu ojcem (a być może w związku z tym trudnymi relacjami z nim czy przejściami z dzieciństwa).