Jak chronić się w ciąży przed zarażeniem toksoplazmozą?

Dzień dobry. Proszę o informacje jak mogę się chronić przed zarażeniem toksoplazmozą i jakie mogą być objawy kliniczne na które powinnam zwrócić uwagę? co powinno mnie zaniepokoić? Jestem w 7 tygodniu ciąży i chcę zapobiec wszelkim chorobom. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Najpierw trzeba sprawdzić miano, czy jest pani odporna. Jeśli okaże się, że nie, to należy wystrzegać się surowego mięsa (tatar, metka, szynka parmeńska, wędliny surowe podsuszane). Wbrew pozorom od kota nie zarazi się Pani.