Jak cieszyć się z seksu po gwałcie w dzieciństwie?

dzień dobry.mam problemy z seksem i z tym by dojść do orgazmu,jako dziecko zostałam zgwałcona i przez to boję się uprawiać seks i dochodzę do orgazmu tylko poprzez łechtaczkę a podczas stosunku w ogóle nie odczuwam przyjemności wręcz przeciwnie odpycha mnie to i nie wiem co zrobić by mieć przyjemność podczas seksu i się cieszyć tym razem z mym partnerem, chciała bym dojść do orgazmu podczas stosunku i by mieć przyjemność z tego

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję trudnych przeżyć. Obecne trudności w życiu seksualnym - strach przed seksem, brak przyjemności ze współżycia, niechęć do penetracji - mogą być związane z gwałtem w dzieciństwie, np. jako objawy zespołu stresu pourazowego. Czy korzystała Pani z psychoterapii?

Jednocześnie jednak część z opisywanych przez Panią obaw nie jest powodem do niepokoju i jest całkowicie normalna. Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden, różne są tylko sposoby jego osiągania. Łechtaczka jest najsilniej unerwiona, najbardziej wrażliwa na dotyk i właśnie tą drogą większość kobiet uzyskuje orgazmy. Wiele kobiet nie osiąga tzw. "orgazmów pochwowych" i samo w sobie nie jest to w żaden sposób niepokojące, ani nie wymaga leczenia.

Pozdrawiam!

Witam. Przeżycie gwałtu w dzieciństwie jest poważnym urazem emocjonalnym, którego konsekwencji może Pani doświadczać do dziś.Aby pozbyć się swoich ograniczeń proszę podjąć psychoterapię, najlepiej w orientacji psychodynamicznej, która zakłada przepracowywanie urazów z dzieciństwa. Pozdrawiam