Jak cieszyć się z życia i znaleźć lekarstwo na swoje problemy?

Witam.moja wypowiedź zapewne będzie chaotyczna ale nie wiem jak zacząć. Moje problemy dotyczą po pierwsze zazdrości o wszystko do chłopaka, klotliwosci oraz ataków agresji ,jak się klocimy to zawsze dochodzi do szarpaniny i zawsze kończy się to siniakami. Czasem swoje zachowanie tłumaczenia tym uważam ze on mnie nie słucha ze ważniejsza jest rodzina a ja spadlam na ostatni poziom,czuje ze ma mnie gdzieś i nie ,,zajmuje się mna" wiec jeżeli ciągle mnie odpycha i śmieje się z tego jak mowie mu co mnie boli i co nie pasuje nie wiem czy mogę się tym usprawiedliwiać? .2 problemem jest to ze nie potrafię cieszyć się z życia, jestem ciągle smutna przygnębienia i rozdrażnienie wszystko mnie denerwuje.mam tak ze jeżeli już mam dobry humor to zwykła drobnostka potrafi mi zepsuć juz na amen ten humor i nic go nie poprawi.jest to strasznie męczące, tak pomyślałam że może to rodzaj depresji? Dodam że choruje na niedoczynność tarczycy może to przez hormony? Ale przyjmuje leki juz od ponad 2 lat.nie wiem gdzie się udać boje się ze leczenie będzie długie i wstydzę się opowiadać o swoich problemach .gdzie szukać pomocy u psychologa czy to juz tylko u psychiatry? Z góry dziękuję za pomoc

Witam!
Proponuję Poradnię Zdrowia Psychicznego, porobią odpowiednie badania testowe, określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i inne. Najpierw trzeba zdiagnozować problem, aby zaproponowana pomoc była najlepsza. Być może będzie wskazane badanie obojga. Leczenie teoretycznie nie jest długie - jak na psychiatrię, ale trzeba ten okres liczyć w miesiącach. Zaproponują psychoterapię z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Być może zajdzie potrzeba profilaktycznego zastosowania tzw. "stabilizatorów napędu i nastroju". Mam przekonanie, że wystarczy sama psychoterapia.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam,
wskazana jest psychoterapia par jako forma pomocy, jeśli chłopak nie będzie zdecydowany, w takim przypadku zalecane jest indywidualne wsparcie psychoterapeutyczne dla Pani.
Pozdrawiam serdecznie