Jak ćwiczyć, aby odchudzić łydki, uda i pupę?

Ważę 123 kg i mam grube nogi i łydki (50 cm). Moja figura to gruszka . Zapisałam się na basen na rok ,jest tam tez siłownia jak ćwiczyć aby schudły mi łydki pupa i uda .Od wagi boli mnie kolano .Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,

W tym momencie waży Pani zbyt dużo aby ćwiczyć na siłowni. Basen jest dość bezpieczny, ponieważ nie obciąża stawów. Występują u Pani pierwsze objawy otyłości czyli ból w kolanach - ciężar ciała naciska na stawy. Na Pani miejscu zaczęłabym od diety a po redukcji kilki kilogramów zajęłabym się aktywnością fizyczną. Ruch jest bardzo ważny i wspomaga proces odchudzania ale trzeba podejść do sprawy profesjonalnie i rozsądnie. wysoka waga często ogranicza możliwość ćwiczeń. Proponuję spacery i pozostać przy basenie.
Jeżeli chodzi o dietę to bardzo chętnie Pani pomogę, jednak w tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Poznać Pani styl życia, preferencje żywieniowe itp. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
W celu określenia konkretnych wskazówek musiałabym znać m.in. Pani masę ciała, wzrost, wiek, preferencje żywieniowe oraz informacje o stanie zdrowia.

Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej.

Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (spacery, pływanie) kilka razy w tygodniu. Proszę uważać na duży wysiłek fizyczny ze względu na problemy ze stawami.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ ; zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska