Jak ćwiczyć, aby spalić brzuch i "boczki"?

Mam 19 lat, przy wzroście 164 cm ważę 60 kg. Przez wakacje przytyłam 5 kg, gdyż moja normalna waga to właśnie około 55 kg, chociaż nawet wtedy wydawało mi się, że moje „boczki” i brzuch są za duże. Bardzo chciałabym zrzucić te krągłości. Jak dobrać dietę i ćwiczenia, aby zauważyć jakieś efekty? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady.

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie musisz się odchudzać. Wystarczy, że wprowadzisz w swoje życie kilka nawyków żywieniowych oraz regularną aktywność fizyczną. Twoja figura wysmukli się, a Ty nie będziesz narzekać na nadmiar masy ciała.

Zastosuj się do kilku podstawowych zasad:
- Jedz różnorodne produkty żywnościowe, unikaj monotonnych posiłków
- Podstawą diety powinny być produkty bogate w węglowodany złożone (ryż, pełnoziarniste pieczywo, kasze, makarony, ziemniaki, produkty zbożowe)
- Jedz dużo warzyw i owoców, co najmniej 5 porcji warzyw i 2 porcje owoców dziennie
- Dbaj o utrzymanie prawidłowej masy ciała i dobre samopoczucie
- Redukuj wielkość porcji, a nie ilość posiłków
- Jedz regularnie, co 2-3 godziny, 4-5 posiłków dziennie
- Pij dużo płynów, około 1,5 - 2 l wody dziennie
- Ruszaj się! Bądź aktywna fizycznie, co najmniej 30 minut dziennie
- Zacznij już teraz stopniowo wprowadzać zmiany swoich nawyków żywieniowych
- Pamiętaj, że jedzenie powinno być przyjemnością!

Oprócz tego zajrzyj do artykułów poświęconych zdrowym nawykom i postaraj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Pozdrawiam