Jak ćwiczyć brzuszki żeby nie obciążać szyi?

Witam, mam problem, jak mogę robić brzuszki tak, żeby nie obciążać szyi?Niestety nie mam drążka;/Pytam, bo ćwicze też mięsnie pleców, mam plecy okrągłe i nie chce przeciążać szyi która po prostu boli mnie przy tradycyjnych brzuszkach ;/ Unoszenie nóg np * Tzlko cyz to działa tak samo jak zwykle brzuszki? Jestem szczupły i tak chciałem po prostu je wzmocnić ale nie mam pomysłu. Pyt 2 : Jak wzmacniac grzbiet zeby nie przeciazac odc ledzwiowego?unoszenie nog na brzuchu odpada bo boli ;/ Dziekuje;)

Witam,
polecam Panu szczególnie ćwiczenia w pozycji deski, świetnie wzmacniają brzuch i jednocześnie mięśnie grzbietu. Jest wiele kombinacji i można ułożyć z nich porządku trening. Jeśli pozycja wysokiej deski za bardzo obciąża odcinek lędźwiowy proszę wykonywać ćwiczenia w pozycji deski na kolanach.
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu warto wykonywać w pozycji klęku podpartego- np. koci grzbiet, naprzemienne unoszenie kończyn, a także deski- przodem i bokiem.
Regularne ćwiczenia dadzą dobre efekty, proszę też pamiętać o prawidłowej postawie w ciągu całego dnia. Pozdrawiam