Jak ćwiczyć dla poprawy kondycji i dobrego samopoczucia?

Witam,15 grudnia zapisalam sie a silownie.Ciezko mi bylo zmusic sie do cwiczen w domu, a bieznia,ktora najczesciej wybieram bardzo przypadla mi do gustu.Waze 42 kg przy 158cm, cwicze dla zdrowia, dobrego samopoczucia,by wysmuklic brzuch oraz po to, by móc pozwolic sobie czasem na cos slodkiego i bardzo kalorycznego.Jak czesto mam chodzic na silownie?Bylam juz 4 dni pod rzad.Zazwyczaj cwicze ok.1h, wczoraj 2.5h.

To jak często powinna Pani chodzić na siłownię zależy tylko od Pani. Oczywiście im więcej ruchu tym lepiej dla organizmu. Należy jednak pamiętać żeby się nie przetrenować. Dlatego ćwiczymy na ile pozwala nam kondycja. Nie podała Pani żadnego jadłospisu ani szczegółów dotyczącej Pani zdrowia i nawyków żywieniowych, więc nie mogę dokładnie określić jak często w Pani przypadku należy trenować. Generalnie 4 dni w tygodniu po 1 godzinie to sporo na początek, jeśli wcześniej Pani nie miała żadnej aktywności fizycznej. Jednak jeśli po 4 dniach nie ma Pani zakwasów to warto sprawdzić jak dużo może organizm.

Witam, najbardziej optymalne jest chodzenie na siłownie 3 razy w tyg, najlepiej wybierać trening typu "cardio", a jego czas powinien trwać 60-90 min.