Jak ćwiczyć na orbitreku?

ćwiczenie na orbitreku - jak wyliczyć odpowiednie tętno? od miesiąca ćwiczę na orbitreku 3 razy w tygodniu, małe obciążenie 60 min. nie zalewa mnie pot, ale czuję że wszystko pracuje, staram się nie przekraczać tętna 130. I tu pojawia się pytanie czy moje wyliczenie jest ok? dziś rano mierzyłam tętno spoczynkowe i wynosi 66, wiek 43 - jak zatem wyliczyć tętno, które będzie idealne do zbicia wagi (mam ok. 9 kg do stracenia) z góry dziękuję pozdrawiam, D.

najlepiej aby intensywność ćwiczeń dobrał Pani trener personalny. Tętno powinno być różne w zależności od rodzaju ćwiczeń, inne dla cardio, inne dla aero, inne dla szybkiego chudnięcia itp