Jak ćwiczyć, żeby pozbyć się dołków na pośladkach?

dobry wieczor,ja zas mam dolki po obu stron posladkow,zle cwiczylam i teraz mam plaska pupe z tymi dolkami,nie jest okragla,jak mam cwiczyc zeby tych dolkow sie pozbyc?zaokraglic ja?mam 28 lat,165cm wzrostu i waga 52 kg.

Witam,
najlepszym ćwiczeniem na pośladki są przysiady, przy których schodzi się nisko. Koneczna jest dobra technika i nie wykraczanie kolanami poza linię palców stóp, Robiąc przysiad cały czas kontroluj proste plecy. Z dodatkowym obciążeniem efekty będą szybciej zauważalne, jeśli nie masz hantli postaw na butelki z wodą. Przysiady włącz do treningów i rób je w kilku seriach. Dobrze sprawdzą się też wypady w przód i w tył, oraz na boki, czy przysiady z podskokiem.
Wszystko to w połączeniu z wysiłkiem kardio 3-4 razy w tygodniu pomoże osiągnąć to co chcesz. Powodzenia:)

Witam,

Należy skupić się na przysiadach, uginaniach nóg, wykrokach w bok/w przód/w tył z oporem własnego ciała, a następnie przejść do ćwiczeń z ciężarem zewnętrznym (hantle lub sztanga). Proszę się nie bać ciężarów i za każdym razem brać do rąk kilka kilogramów. Trening nóg wykonywać najlepiej raz w tygodniu, ale porządnie. Ćwicząc często te same mięśnie się nie zregenerują i efektu nie będzie. Do tego biegi (najlepiej sprinty, ale do tego typu wysiłku trzeba się wcześniej przygotować fizycznie). Dodatkowo dobrze dobrany plan żywieniowy zaowocuje podniesieniem pośladków oraz zgrabną sylwetką.

Pozdrawiam,

Grzegorz Wichrzycki
Trener Personalny - www.freebody.pl
Trener Personalny Online - www.freebody-online.pl