Jak często można jeść tłuste ryby?

Jak często można jeść ryby tłuste np. łosoś?? Są bardzo smaczne, a zarazem tłuste i nie chciałabym przekroczyć normy w ciągu tygodnia.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam serdecznie,
Są tłuste, lecz są to tzw. ZDROWE TŁUSZCZE, nie powinniśmy się badź tłuszczu, no chyba, że kwasów tłuszczowych typu TRANS. Inne tłuszcze sa dla nas jak najbardziej wskazane. Może Pani taką rybę jeść nawet codziennie, ale najlepiej wybierać różne ryby morskie i łączyć je z dużą ilością warzyw, pamiętając aby dieta była różnorodna.

pzodrawiam!

Witam. Polecam spożywanie ryb co najmniej 2-3 razy w tygodniu, najlepiej jeśli będą to ryby morskie- makrela, śledź, sardynki, łosoś), ponieważ są źródłem kwasów omega-3.
Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska