Jak często można pić kakao przy diecie redukcyjnej?

Dzień dobry mam takie pytanie do pani dietetyk jestem na diecie redukcyjnej ćwiczę na siłowni .ważę 63 kg mam 21 lat i chciałem spytać ile razy dziennie mogę pić kakao naturalne i kiedy lepiej rano czy wieczorem z góry dziękuję za odpowiedź ?

Witam serdecznie,
jak ze wszystkim należy zachować umiar. Kiedy może Pan pić kako to też zależy kiedy jest Pan bardziej aktywny, z reguły lepiej rano.
Jednak nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pana pytanie ponieważ nie wiem jakie jest Pana zapotrzebowanie energetyczne, jak często i jak intensywie Pan ćwiczy na siłowi i jak wygląda Pana dieta. Jeżeli jest Pan na diecie redukcyjnej to musi Pan być na tzw. bilansie ujemnym ale ważne też z czego dostarczane są kalorie. Dieta powinna być pełnowartoścowa i odpowiednio zbilansowana.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk