Jak często można robić badania, aby wykluczyć guzy mózgu i tętniaki?

Witam, jak czesto nalezy robic tomografie glowy aby wykluczyć guzy mozgu, tetniaki ? Mam od kilku dni dziwne bole glowy glownie skroni, czola i szyje, występują wymioty i zawroty, TK glowy mialam rok temu rutynowo i nic nie wykazala. Na bol nie pomagaja obecnie tabletki.Czuje oszolomienie i rozdrażnienie przez to. Mam rowniez lekki swiatlowstret i nudnosci. Migreny wykluczono. Badania ogólne i ciśnienie ok.

Lek. Michał Lenard

Być może warto wykonać badanie EEG. Sugeruję wizytę u neurologa, który Panią zbada i zleci odpowiednie badania dodatkowe. Jeśli chodzi o TK, to jest to badanie skutkujące napromienieniem pacjenta, dlatego powinno być wykonywane jedynie, gdy jest naprawdę potrzebne. Pozdrawiam!