Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak często można wykonywać badania RTG i TK?

Witam, mam pewne pytanie odnośnie robienia RTG i TK. Czy jest jakaś określona ilość tych prześwietleń które mogą zostać wykonane, w jakich odstępach czasu powinne byc one wykonywane i czy nie ma jakichkolwiek przeciwskazań do tego jeżeli lekarz takie badania zalecał. Po TK układu pokarmowego było wykonywane 3 tygodnie później RTG pleców były wykonywane 2 zdjęcia i czy to nie za szybko były te badania po sobie wykonywane czy nie ma jakichkolwiek przeciwskazań i nic sie nie dzieje. Pozdrawiam :)
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Tran a promieniowanie

Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.

Witam serdecznie,

Nie ma sprecyzowanej liczbie badań i odstępach czasowych. Badania radiologiczne należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Jeśli lekarz prowadzący potrzebował wyżej wymienione badania to znaczy, że były mu nie zbędne do postawienia rozpoznania. W razie dalszych wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub radiologiem i porozmawiać na nurtujące Pana pytania.

Pozdrawiam.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety