Jak często można wykonywać badania RTG i TK?

Witam, mam pewne pytanie odnośnie robienia RTG i TK. Czy jest jakaś określona ilość tych prześwietleń które mogą zostać wykonane, w jakich odstępach czasu powinne byc one wykonywane i czy nie ma jakichkolwiek przeciwskazań do tego jeżeli lekarz takie badania zalecał. Po TK układu pokarmowego było wykonywane 3 tygodnie później RTG pleców były wykonywane 2 zdjęcia i czy to nie za szybko były te badania po sobie wykonywane czy nie ma jakichkolwiek przeciwskazań i nic sie nie dzieje. Pozdrawiam :)

Witam serdecznie,

Nie ma sprecyzowanej liczbie badań i odstępach czasowych. Badania radiologiczne należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Jeśli lekarz prowadzący potrzebował wyżej wymienione badania to znaczy, że były mu nie zbędne do postawienia rozpoznania. W razie dalszych wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub radiologiem i porozmawiać na nurtujące Pana pytania.

Pozdrawiam.