Jak często należy robić badanie d-dimerów i USG doppler przy przyjmowaniu antykoncepcji?

Witam, chciałam się dowiedzieć jak często powinno się robić badanie d-dimerów i USG doppler przy przyjmowaniu antykoncepcji ? Ostatnio miałam robione oba badania i wykluczono zakrzepice, ale nadal niepokoi mnie ból w łydkach oraz tkliwość skóry w okolicy bolesnej. Czy mam się czym martwić? Pozdrawiam

Witam! Nie ma jednoznacznych wskazań co do potrzeby wykonywania tego typu badań w przypadku stosowania doustnej antykoncepcji. Ryzyko ewentualnej zakrzepicy powinien ocenić ginekolog podczas bezpośredniego badania klinicznego.