Jak często osoby z białaczką mają przeżuty?

Witam. Czy białaczka często daje przerzuty? Jak tak to gdzie najczęściej? Czy często zajmuje OUN? Czy wtedy sytuacja jest bardzo zła, np tak samo jak w przypadku guza płuca z zajęciem OUN? Czy często jest tak, że od razy diagnozując białaczkę diagnozuje się przerzuty do OUN? Jak to jest? Moja mama ma podejrzenie, jest w trakcie diagnostyki. Jednak chciałabym się dowiedzieć o tym, czy wtedy jest szansa na wyleczenie czy to już z góry przegrana sprawa? Bardzo proszę o największą ilość informacji

Pani mama jest diagnozowana i informacje o rokowaniu nie będą w żadnym przypadku wiarygodne. Proszę uzbroić się w cierpliwość i poczekać na rozmowę z hematologiem. Z pewnością wszystkie informacje przeznaczone dla Pacjentki zostaną jej przekazane. Pamiętać należy także, że Państwo powinni mieć nadzieję i trzymać chorą w dobrej psychicznej formie. To zadanie spoczywające na rodzinie. Warto się z niego wywiązać. W ten sposób pomogą Państwo najbardziej.